Gigantyczne biało-czerwone kotyliony

Gigantyczne biało-czerwone kotyliony

Kotylion biało-czerwony (inaczej rozetka lub kokarda narodowa) to symbol upamiętniający ważne wydarzenia z historii Polski (powstania, rewolucje, wojny).

W konkursie plastycznym na „Gigantyczny biało-czerwony kotylion” wzięli udział uczniowie wszystkich klas, oczywiście pod kierunkiem oraz z dużą pomocą swoich wychowawców.
Wszystkie kotyliony były okazałe i piękne, ale największy o średnicy 110 cm wykonali uczniowie II i III klasy szkoły przysposabiającej  do pracy, przy czym uczniowie klasy III wykazali się większą pomysłowością i kreatywnością.
Gdybyśmy mieli oceniać sposób wykonania i walory artystyczne kotylionów to mielibyśmy olbrzymi problem, gdyż nie sposób ocenić tak zróżnicowane i nietuzinkowe prace. Kryterium wielkości było zatem najbardziej obiektywne.
Samorząd Uczniowski -  organizator konkursu, miał bardzo trudne zadanie w ocenianiu kotylionów, dlatego też nie wyłoniono zwycięzców, a każdą klasę  nagrodzono ciekawymi grami planszowymi i puzzlami.
Wspólne wykonywanie kotylionów było niezwykłą formą lekcji patriotyzmu, uczącej szacunku do naszych barw narodowych.  Dziękujemy  wszystkim „klasom” i ich wychowawczyniom za wykonanie przepięknych kotylionów.

10 listopada 2021