Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości
„Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej” kardynał Stefan Wyszyński

W tym roku świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rozpoczęliśmy od przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji społecznej organizowanej przez muzeum Jozefa Piłsudskiego w Sulejówku, wspieranej również przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Naszym zadaniem było napisanie życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na trzech typach kartek okolicznościowych autorstwa uznanych artystów. Życzenia adresowane były do naszych bliskich: rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół, którym chcieliśmy sprawić przyjemność.

Właśnie w czasach pandemii szczególnego znaczenia nabiera symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę.

Te ważną dla nas Polaków datę uczciliśmy również włączyliśmy się do Akcji – „Warte zapamiętania”. Podczas której uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły mogli tworzyć specjalne zaprojektowane na te okazję Karty cytatów wykorzystując myśli znanych Polek i Polaków, które są ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy, dla naszego rozwoju i są warte zapamiętania. Wszystkie prace zostały zamieszczone na wspólnym wakalet oraz wyeksponowane na gazetce szkolnej. Wszystkie ptace można zobaczyć tutaj

Tak uczymy się współczesnego patriotyzmu i upowszechniamy dzielenie się radością.

Nasz szacunek do Ojczyzny okazaliśmy przez strój galowy i dumnie noszone, samodzielnie wykonane kotyliony w barwach narodowych.

Uczciliśmy również pamięć o bohaterach i tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny, składając symboliczny, bało- czerwony wieniec na Miejscu Pamięci Narodowej w Dobrej.

Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się już po raz czwarty, do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

10 listopada 2021